You are currently viewing SATLAB Eyer Już w sprzedaży

Urządzenie wyposażone jest w dwie kamery – boczną i dolną. Pierwsza posiada matrycę 5 Mpx i pozwala na wykonywanie pomiarów na zdjęciach z poziomu kontrolera. Zasięg takiej funkcji wynosi od 2 do 15 metrów, a deklarowana dokładność – 2-4 cm. Rozwiązanie takie może się sprawdzić chociażby w pomiarach miejsc niedostępnych, niebezpiecznych czy o ograniczonej dostępności sygnałów nawigacyjnych.

Pozyskane przez tę kamerę zdjęcia można wykorzystać również do generowania modeli 3D. Odbiornik Eyr jest w tym zakresie kompatybilny z takimi aplikacjami do obróbki fotografii jak ContextCapture, DPSmart czy Pix4D.

 

Z kolei dolna kamera z matrycą 2 Mpx pozwala tyczyć w trybie rozszerzonej rzeczywistości (AR). Jak zapewnia producent, umożliwia wskazanie punktu z dokładnością na poziomie około 2 cm.

 

Wśród innych istotnych funkcji odbiornika Satlab wskazuje na 1408-kanałową płytę zintegrowaną z autorską anteną satelitarną, które razem zapewniają stabilny odbiór sygnałów wszystkich systemów GNSS oraz wysoką odporność na zakłócanie. Eyr posiada też wbudowane radio, które pozwala nadawać i odbierać korekty w promieniu do 7 km. W instrumencie zamontowano także pochyłomierz bazujący na jednostce IMU do kompensacji wychylenia tyczki.